unnamed

« بزرگترین سرمایه باباپارت، مشتریان آن است. » این جمله تنها یک شعار نیست! بلکه اعتقاد و باور قلبی ما است و همواره در طول سال هایی که افتخار خدمت رسانی به مشتریان عزیزمون را داشتیم، تمام تلاشمون جهت ارائه محصولات و خدمات باکیفیت بوده است و معتقدیم رضایت مشتری بالاترین پاداشی هست که از تلاش های خود دریافت می کنیم.

با این وجود ممکن است به دلایل مختلف تصمیم به بازگرداندن کالا بگیرید. باباپارت این شرایط را برای شما در نظر گرفته است که ۷ روز پس از دریافت کالا، بر طبق شرایط زیر سفارشات خود را عودت و یا تعویض نمایید:

ــ برای عودت و یا تعویض کالاهای خود، ابتدا فرم دریافت اطلاعات در پایین این صفحه را پر کرده،سپس درخواست خود را از طریق یکی از راه های ارتباطی زیر به واحد پشتیبانی باباپارت اطلاع دهید:

  • ایمیل واحد پشتیبانی باباپارت : info@babapart.com
  • واتس اپ واحد پشتیبانی باباپارت :۰۹۱۲۱۹۰۲۶۱۰
  • سرویس چت آنلاین در وب سایت باباپارت

ــ از ارسال کالا بدون هماهنگی با واحد پشتیبانی باباپارت خودداری نمایید. در صورت بازگشت کالا بدون اطلاع رسانی قبلی، هرگونه هزینه و تبعات آن بر عهده کاربر خواهد بود.

ــ مشتریان محترم می بایست در هنگام تحویل سفارشات، قبل از دریافت و ارائه رسید به باررسان سلامت فیزیکی کالا را بررسی نموده و در صورت اشکال قبل از ارائه رسیدبه  واحد پشتیبانی باباپارت اطلاع دهند. عودت یا تعویض کالا به دلیل آسیب های ظاهری وارده پس از تحویل اجناس مورد تائید قرار نمی گیرد.

ــ کالاهای ارسالی باید در جعبه همراه با لیبل و کارتن اصلی خود قرار بگیرند و تمام اقلام و لوازم جانبی به همراه کالا ارسال شود. لازم به ذکر است هرگونه آسیب به کارتن و جعبه اصلی مانند: پارگی و یا مخدوش شدن، برچسب زدن، نوشتن توضیحات، آدرس و یا هر مورد دیگری باعث ابطال شرایط بازگشت کالا خواهد شد. ( در صورت نیاز، اطلاعات و یا توضیحات خود را پشت فاکتور محصول و یا یک برگه جداگانه بنویسید. )

ــ در صورت استفاده از کالا، شکستگی، آسیب دیدگی، نقص ظاهری محصول یا موارد دیگر از سمت مشتری، امکان استفاده از سرویس بازگشت کالا نبوده و هزینه های ارسال مجدد بر عهده مشتری خواهد بود.

ــ مهلت استفاده از خدمات عودت کالا ۷ روز پس از صدور فاکتور می باشد.

ــ در صورتی که اشکال ظاهری، فنی، ارسال اشتباه کالاها و یا موارد دیگر به تائید کارشناسان پشتیبانی باباپارت برسد، هزینه های ارسال اجناس بر عهده باباپارت خواهد بود.

ــ پس از دریافت کالا در دفتر مرکزی، کارشناسان پشتیبانی باباپارت موارد اعلامی توسط خریدار را بررسی کرده و در صورت تائید اظهارات مشتری، حداکثر ظرف مدت ۲۴ ساعت کاری، کالا تعویض و یا وجه فاکتور و هزینه های ارسال به حساب صاحب پنل واریز خواهد شد، در غیر اینصورت کالا مجدداً برای مشتری ارسال خواهد شد.

ــ هزینه ارسال کالاهایی که خریدار به دلایل سلیقه ای مایل به بازگشت آنها است، به عهده خود خریدار خواهد بود.

ــ تعویض کالای مرجوعی در صورتی امکان پذیر است که کالای درخواستی در انبار باباپارت موجود بوده و یا تأمین کننده از کالای مذکور موجودی داشته باشد، در غیر اینصورت وجه فاکتور ( بدون احتساب هزینه های باربری ) به حساب مشتری واریز خواهد شد.

ــ درصورت تعویض کالا می بایست قبل از ارسال سفارشات، وجه فاکتور کالای جدید تسویه کامل گردد. وجه کالای قبلی حداکثر ظرف مدت ۲۴ ساعت کاری، به حساب صاحب پنل واریز خواهد شد.

ــ در صورت مغایرت با شرایط مرجوعی کالا، تمامی هزینه ها ارسال توسط مشتری و با شرکت باباپارت به عهده مشتری می باشد.

در صورتی که سوالی دارید، جهت راهنمایی و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان پشتیبانی باباپارت تماس بگیرید تا از راهنمایی آنها بهره مند شوید.