به باباپارت خوش آمدید برای ارتباط با فروشگاه یا خرید حضوری با ما تماس بگیرید.

02191016160 یا 09195900184 (از 8 صبح الی 11 شب در کلیه روزها بدون تعطیلی)

02133530814 یا 02133530814 (از 9 صبح الی 6 عصر)

دلایل سوت کشیدن لنت ترمز ماشین

لنت ترمز یکی از قطعات مصرفی بسیار مهم در ماشین است که دارای درجه اهمیت بالایی  در بحث ایمنی است، در این بین یکی از ایرادهایی  که برای آن رخ می دهد شنیده شدن صداهای ناهنجار است.

سوت کشیدن لنت ترمز ماشین  می تواند دلایل بسیاری داشته باشد، بسیاری از افراد زمانی که لنت خودرو را تعویض می کنند اکثر این صدا ها می شنوند. با این حال این صدا می تواند هشداری برای راننده باشد تا وضعیت لنت ها را بررسی کند. دقت داشته باشید که در صورتی که این صدا ها را بیش از یک بار شنیدید هرگز نباید آن را نادیده بگیرید زیرا ممکن است یک مسئله کوچک تبدیل به یک آسیب شود.

در ادامه این مقاله از باباپارت؛ مرجع تامین لوازم یدکی نیسان، به بررسی دلایل سوت کشیدن و مشکلات مربوط به ترمز پرداخته‌ایم. ۱۰ مورد از دلایلی که باعث سوت کشیدن لنت می‌شود شامل موارد زیر می‌شود که به مهم‌ترین آنان می‌پردازیم.

  • مشکل و آسیب در دیسک
  • نبودن آزبست یا سایر مواد کاهنده صدا در لنت
  • جنس نامرغوب لنت ( عدم کیفیت)
  • تعویض دیر هنگام لنت ترمز و آسیب دیدگی دیسک
  • نو بودن لنت
  • عدم تشخیص صدای سوت کشیدن در لنت های جلو یا عقب 
  • وجود جسم خارجی بین ترمز و لنت ها 
  • لبه دار شدن دیسک
  • فشار ترمز در ترافیک

برای خرید لوازم یدکی نیسان کلیک کنید.

مشکل در دیسک (آسیب دیدگی یا ساییدگی در دیسک)

در صورتی که هر گونه خطی بر روی دیسک ترمز ایجاد شود باعث شنیدن صدای سوت می شود، در چنین مواقعی لازم است که روی بدنه دیسک را به کمک دستگاه تراش صاف نمایید تا بتوانید خط های موجود را از بین ببرید.

در صورتی که احساس کردید با سمباده کشیدن سطح دیسک صاف نمی شود و یا ممکن است ضخامت دیسک از بین برود، باید به فکر تعویض دیسک باشید.

 

جنس نامرغوب لنت ( عدم کیفیت)

برای خرید لوازم یدکی نیسان دیزل کلیک کنید.

جنس نامرغوب لنت ( عدم کیفیت)

اگر اخیراً لنت خود را تعویض کرده باشید ولی با این حال در زمان های ترمز گیری به صورت مداوم صدای سوت می شنوید حاکی از آن است  که لنتی که استفاده می کنید از مدل های بی کیفیت  و نامرغوب است.

در بعضی  از لنت ها مواد ناخالص و ذرات فلزی به کار رفته است که با مرور با دیسک خودرو برخورد می کنند و باعث صدای سوت مانند می شوند. بنابراین لازم است که قبل از خریداری هر گونه لنت از صحت و سلامت آن اطمینان پیدا کنید و مطمئن شوید از مدل های بی کیفیت نمی باشد. دقت کنید بیشتر مدل ها ارزان که در بازارها می بیند از همین لنت های نامرغوب می باشد که توصیه می کنیم هرگز فریب قیمت هایشان  را نخورید و از آن ها استفاده نکنید.

برای خرید میخ پولک لنت نیسان کلیک کنید

عدم تشخیص صدای سوت کشیدن در لنت های جلو یا عقب 

وجود جسم خارجی مابین ترمز و لنت ها

قرار گرفتن هرگونه وسیله خارجی اعم از سنگ ریزه، شن و … باعث می شود که مانعی بین لنت و ترمز قرار گیرد که این موضوع دلیلی می شودکه در مواقع ترمز گیری ترمز بر روی دیسک ساییده شود و در نتیجه صدای نا هنجار شنیده می شود. میتوانید نکاتی در خصوص تعویض لنت ترمز چانگان CS35 در این مقاله مطالعه فرمایید.

برای خرید لنت جلو کفشکی نیسان کلیک کنید.

لبه دار شدن دیسک

یکی از دلایلی که می تواند باعث  تولید صدا در لنت شود لبه دار شدن دیسک های ترمز است، این علت عموماً  در لنت های نو بیشتر مشاهده  می شود که دلیل آن این است که لنت به صورت کامل بر روی دیسک ها قرار نگرفته است.

زمانی که دیسک لبه دار می شود لنت کامل روی آن جا نمیگیرد و با زاویه می ایستد و منجر به به سوت کشیدن لنت می شود. علت این که لنت ها لبه دار می شوند این است که لنت قبلی شما از مدل های بی کیفیت بوده است. بنابراین به این مهم دست میابیم  که لنت بی کیفیت نه تنها در زمان خودش باعث ایجاد مشکل می شود، بلکه بعداز تعویض نیز مشکل هایی به جای می گذارد.

برای خرید لنت جلو ABS نیسان کلیک کنید.

فشار ترمز در ترافیک

یکی دیگر از علت هایی که لنت سوت می کشد ماندن در ترافیک و تحت فشار قرارگرفتن بیش از حد ترمز و لنت ترمز است. یک این فشار ممکن است باعث داغ شدن لنت و خرابی آن شود و اگر لنت در حال تمام شدن باشد به اتمام آن سرعت می‌دهد. نکته مهم و قابل توجه اینست که لنت به زودی تمام شود و موجب سیاه شدن دیسک شود. در پایان برای مطالعه مقاله ترفندهای افزایش طول عمر لنت اینجا کلیک کنید.

تلگرام
فیسبوک
لینکدین
واتساپ
ایمیل

ما را در تلگرام دنبال کنید

ما را در تلگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *