به باباپارت خوش آمدید برای ارتباط با فروشگاه یا خرید حضوری با ما تماس بگیرید.

02191016160 یا 09192138807 (از 8 صبح الی 11 شب در کلیه روزها بدون تعطیلی)

02133530814 یا 02133530814 (از 9 صبح الی 6 عصر)

عادت‌های غلط در رانندگی

رانندگی کردن یکی از لذت بخش‌ترین کارهایی است که هر انسانی دوست دارد آن را تجربه کند. راهبری و هدایت کردن یک خودرو در حالی که شما را به مقصد می‌رساند می‌تواند از تفریحات روزانه هر کسی باشد. هر راننده‌ای به سبک خودش رانندگی می‌کند، برای اینکه بدانیم آیا سبک رانندگی سالمی داریم و یا در حال آسیب رساندن به خودرو هستیم می‌توانیم به قطعات و لوازم مصرفی خودرو توجه کنیم.

اگر لوازم مصرفی خودرو مانند لنت‌ها، شمع و وایر، تسمه‌ها، روغن و دیگر ملزومات مصرفی خودرو، زودتر از موعد به پایان عمر خود می‌رسند یعنی سبک رانندگی راننده درست نبوده و فشار بیش از اندازه به خودرو وارد کرده است. در این مقاله از باباپارت؛ مرجع تامین لوازم یدکی نیسان، در رابطه با عادت‌های رایجی که باعث خرابی و ازبین رفتن قطعات خودرو می‌شوند پرداخته‌ایم.

برای تهیه قطعات یدکی نیسان روی “خرید لوازم یدکی نیسان” کلیک کنید.

عادت‌های غلط در رانندگی

هر روز با ماشین خود رانندگی می کنید، بدون اینکه بدانید با عادت های غلط سبب آسیب به خودرو می شوید. اگر عادت های بد و غلط اصلاح نشوند به سلامت کلی ماشین آسیب می رسانند. وسیله نقلیه شما یکی از دارایی های شما است، و همچنین قطعاً یکی از وسایلی است که شما به آن بسیار متکی هستید و از آن بسیار استفاده می کنید.

بنابراین شما می خواهید تا جایی که ممکن است به خودروی شما آسیبی وارد نشود. حتی اگر شما تمام اقدامات مربوط به تعمیر و نگه داری خودرو را در محل مناسب به خوبی انجام می دهید، مسائل دیگری برای حفظ خودرو در بهترین شرایط ممکن وجود دارد که در صورت نادیده گرفتن آنها آثار بدی بر روی خودروی شما می گذارند.

برای خرید “خرید لوازم یدکی نیسان دیزل” کلیک کنید.

گذاشتن ماشین در دنده

اگر پس از پارک کردن ابتدا ماشین را در دنده بگذارید، تمام وزن ماشین روی گیربکس و پلوس قرار می‌گیرد و عملاً فشاری به ترمز دستی وارد نمیشود و تاثیر زیادی ندارد. ولی اگر پس از خاموش کردن اول ترمز دستی را بکشید و پس از آن ماشین را در دنده بگذارید تمامی فشار به چرخ های عقب و ترمز دستی منتقل می شود.

ماشین های اتومات را هم ابتدا روی N قرارداده و پس از آن دستی را کشیده و در آخر دنده را بر روی حالت P قرار دهید.

استراحت دست روی دنده

برخی از رانندگان عادت دارند در هنگام رانندگی دست خود را روی دنده می‌گذارند و به اصطلاح دست خود را روی دنده استراحت می‌دهند، این عادت باعث میشود تا دنده در حالت خروج قرار بگیرد و باعث آسیب به چرخ دنده‌های گیربکس شود. برای مطالعه علائم تمام شدن دیسک و صفحه کلاچ اینجا کلیک کنید.

استراحت پا روی کلاچ

نگهداشتن پا روی کلاچ عادت دیگری است که باعث خرابی گیربکس، اتمام صفحه کلاچ و کاهش توان موتور می‌شود. این عادت که راننده پای خود را روی کلاچ نگه میدارد باعث میشود تا دیسک و صفحه کلاچ کمی درگیر بماند و توان موتور گرفته شود. این عادت ضمن اینکه قدرت موتور را کاهش می‌دهد باعث خرابی دیسک و صفحه و گیربکس نیز می‌شود.

خرید دیسک و صفحه کلاچ اصلی نیسان دیزل

خرید دیسک و صفحه کلاچ ویگور نیسان دیزل

راه جلوگیری از خرابی گیربکس اتوماتیک

عادت مخصوص ماشین های اتومات

مهمترین راه جلوگیری از خرابی گیربکس اتوماتیک این است که از تعویض حالت دنده در طول زمان حرکت جلوگیری کنید. بهتر است بدانید اعمال تعویض حالتهای گوناگون گیربکس اتوماتیک خودرو به کمک تعدادی کلاچ و نوار قرار گرفته درون گیربکس انجام می شود. درواقع این کلاچ ها و دنده ها و نوارها دارای یک سری مواد می باشند که با ایجاد اصطکاک تعویض دنده را ساده و راحت می کنند.

در حقیقت همواره قبل از تعویض کردن دنده باید خودرو به حالت سکون درآید و ترمز فشرده شود. مطمئن باشید با رعایت این مورد می توانید مراقبت از گیربکس اتوماتیک خودرو را به نحو بهتری انجام دهید.

عادت بد زمان پارک دوبل!

یکی از مکان هایی که خیلی تعویض دنده انجام می شود زمان پارک دوبل کردن است. نکته خیلی مهمی که باید حواستان به آن باشد اینکه تا وقتی که کاملاً توقف نکردید دنده را عوض نکنید! چه از یک به دنده عقب، چه از دنده عقب به دنده یک!

روغن باکیفیت گیربکس

روغن گیربکس

روغن گیربکس یا همان واسکازین مثل تمام روغن های دیگر، طول عمر مشخصی دارد و بعد از آن خاصیتش را از دست می دهد. برای همین حتماً به موقع باید آن را تعویض کنید.

یکی از بهترین روش‌های نگهداری گیربکس اتوماتیک تعویض به موقع روغن و فیلتر آن است که موجب می‌شود تا عمر مفید گیربکس اتومات افزایش پیدا کند. از طرفی بهتر است بدانید که این کار امری تخصصی و پیچیده است که نیاز به مهارت و دانش فنی دارد و باید حتماً توسط افرادی باتجربه انجام شود. استفاده از روغن باکیفیت و همچنین بررسی دقیق فیلتر جهت تعویض به موقع و مطمئن شدن از عملکرد صحیح گیربکس می‌تواند به شما کمک کند تا از بروز مشکلات و هزینه‌های احتمالی بعدی نیز جلوگیری کنید.

به صورت ایده آل بهتر است بعد از هر پنج هزار کیلومتر کارکرد، میزان سطح روغن گیربکس اتوماتیک به وسیله گیج یا نشانه روغن تعبیه شده بررسی شود و کارشناسان در این زمینه توصیه می کنند برای خودروهای عام مورد استفاده شهری روغن گیربکس را پس از هر دو سال یا ۵۰ هزار کیلومتر کارکرد تعویض کرد. شما می‌توانید با کلیک بر خرید دیسک و صفحه کلاچ نیسان وارد صفحه خرید این محصول شوید.

تلگرام
فیسبوک
لینکدین
واتساپ
ایمیل

ما را در تلگرام دنبال کنید

ما را در تلگرام دنبال کنید

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *