به باباپارت خوش آمدید برای ارتباط با فروشگاه یا خرید حضوری با ما تماس بگیرید.

02191016160 یا 09192138807 (از 8 صبح الی 11 شب در کلیه روزها بدون تعطیلی)

02133530814 یا 02133530814 (از 9 صبح الی 6 عصر)

نکات مهم درمورد بیرون پریدن دنده ماشی

بیرون پریدن دنده و یا سخت جا رفتن آن نشان از خرابی و یا مشکل در گیربکس و اجزای آن دارد. در این مقاله از باباپارت؛ مرجع تامین لوازم یدکی نیسان،به مشکلات مربوط به جا رفتن و بیرون پریدن دنده ماشین پرداخته‌ایم.

شاید برایتان پیش آمده باشد که مثلا زمانی که ماشین را در دنده پنج قرار می دهید و پدال گاز را فشار می دهید دنده ماشین بیرون می پرد. در حالی که موتور خودروی شما ممکن است اینرسی برای حرکت رو به جلو را ایجاد کند ، گیربکس سرعت را بر اساس میل راننده تعیین می کند و قدرت را برای حفظ یا افزایش سرعت به چرخ ها می فرستد.

برای خرید لوازم یدکی نیسان کلیک کنید.

هنگامی که گیربکس بین دنده ها تکان می خورد یا گیربکس به سختی تعویض می شود چرا دنده ماشین از جا می پرد؟ باید به عنوان یک هشدار مبنی بر اینکه گیربکس شما نیاز به تعمیر دارد، در نظر گرفته شود. هنگام پریدن دنده ماشین یا وقتی گیربکس به سختی جابجا می شود یا می لغزد، زمان بازرسی آن رسیده است.

در مقاله علائم خرابی بلبرینگ گیربکس به بیان علائم مشکلات بلبرینگ گیربکس پرداخته شده است.

بازرسی توسط یک متخصص به شما می گوید که آیا یک راه حل ساده می تواند مشکل را برطرف کند یا اتومبیل شما نیاز به یک تعمیر اساسی دارد.

برای خرید لوازم یدکی نیسان دیزل کلیک کنید.

در زمان گاز دادن

یک حالتی وجود دارد که شما ماشین را در یکی از دنده ها قرار می دهید و هنگامی قصد گاز دادن به میکنید دنده ماشین به بیرون میپرد.

دلایل پرش دنده ماشین به سمت بیرون

نکته طلایی عیب یابی این علت

این سری وقتی که ماشین را در دنده قرار دادید دستتان را بر روی دنده بگذارید و گاز دهید. اگر احساس کردید که دسته دنده دارد به دست شما ضربه می زند، مشکل از کشویی همان دنده است و باید باز شود!

یک نکته در مورد خودروی پژو

در گیربکس پژو ۴۰۵، پارس و سمند اگر فقط دنده پنج ماشینتان بیرون می پرد ممکن است مشکلش از باز شدن مهره دنده پنجم باشد و حتماً آن را چک کنید.

احساس آسیاب یا لرزش در چرخ دنده

هنگام تعویض دنده ، گیربکس اتوماتیک معمولاً بدون مشکل کار می کند. هنگام تعویض دنده اتومبیل ، نباید احساس آسیاب ، لغزش یا لرزش داشته باشید. هنگامی که یک گیربکس مشکل پیدا می کند ممکن است زیاد جدی گرفته نشود. اما ، بهتر است در همان ابتدا مشکل بررسی و ایراد یابی شود تا از مشکلات و هزینه های بعدی جلوگیری شود.

برای خرید بلبرینگ گیربکس نیسان دیزل اینجا کلیک کنید.

اگر هنگام تعویض دنده اتومبیل احساس می کنید خیلی تکان می خورد، وقت آن است که آن را بررسی کنید. معمولاً وقتی گیربکس های اتوماتیک به چرخ دنده ها آسیب می رسانند ، به تدریج بدتر می شوند. این یک مشکل جدی است و زمان بسیار مهم است. در اولین زمان ممکن خودروی خود را به متخصص گیربکس اتوماتیک واجد شرایط بسپارید.

 لرزش دنده بدلیل مشکل در دسته موتور

زمانی که برای یکی از این دسته ها مشکلی پیش بیایید. بصورت معمول موجب لرزش موتور و سیستم های متصل به آن می شود که یکی از آن ها گیربکس می باشد. سوای مشکلاتی دیگری که برای این بخش پیش می آید این لرزش به دنده خودرو نیز منتقل می شود و به این صورت است که این مشکل موجب لرزش دنده خودرو می شود.

در مقاله علائم خرابی دسته موتور این  مشکل را به صورت مفصل توضیح داده‌ایم.

لرزش دنده خودرو بدلیل کیفیت پایین ساخت و مونتاژ

کیفیت پایین ساخت و مونتاژ یکی دیگر از عواملی است که می ‌تواند موجب لرزش دنده خودرو شود که این موضوع در خودروهای داخلی بیشتر دیده می‌ شود . شایان ذکر است که گذر زمان نیز بر این امر تاثیر گذار است.

لرزش دنده خودرو بدلیل کیفیت پایین ساخت و مونتاژ

برای خرید کیت بلبرینگ گیربکس نیسان اینجا کلیک کنید.

 تنظیم نبودن ارتفاع خودرو

تنظیم نبودن ارتفاع خودرو نیز می‌ تواند از دلایل لرزش دنده خودرو باشد که با مراجعه به مکانیکی ، در اغلب موارد این مشکل به راحتی قابل برطرف نمودن است .

آسیب در دیسک و صفحه کلاچ

آسیب دیدن دیسک و صفحه کلاچ از دیگر عوامل است که می‌ تواند منجر به لرزش دنده خودرو گردد . جهت جلوگیری از ایجاد لرزش در دنده و بروز سایر مشکلات ، بازدید های دوره ‌ای را فراموش نکرده و به موقع اقدام به تعویض آن ‌ها کنید. زمان تعویض دیسک و صفحه کلاچ ، بسیار وابسته به نوع رانندگی شما است. برای آموزش تست کردن صفحه کلاچ به مقاله تست صفحه کلاچ مراجعه کنید.

اگر ماشین را در دنده ۱ قرار داده و کلاچ را رها نمایید چنانچه موتور و اتاق خودرو بلرزد نشان از آن است که زمان تعویض صفحه کلاچ  و دیسک فرا رسیده است.

مطالعه مقاله “علت جا نرفتن دنده ماشین” می‌تواند به شما در عیب یابی مشکلات مربوط به دنده کمک بسزایی کند.

تلگرام
فیسبوک
لینکدین
واتساپ
ایمیل

ما را در تلگرام دنبال کنید

ما را در تلگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *