به باباپارت خوش آمدید برای ارتباط با فروشگاه یا خرید حضوری با ما تماس بگیرید.

02191016160 یا 09192138807 (از 8 صبح الی 11 شب در کلیه روزها بدون تعطیلی)

02133530814 یا 02133530814 (از 9 صبح الی 6 عصر)

فروشگاه باباپارت

 

قطعات انواع خودروها

علائم خرابی دسته موتور و ۶ دلیل آن

علائم خرابی دسته موتور و دلایل آن

دسته موتور وظیفه نگهداری از موتور را دارد و اجازه نمی‌دهد موتور با شاسی و بدنه برخورد کند تا لرزش‌های موتور به بدنه وارد نشود. این قطعه حساس پس از مدتی فرسوده می‌شود و یا با رانندگی نامناسب خراب شده و می‌شکند. خرابی دسته موتور علائم و دلایلی دارد که در این مقاله از باباپارت؛ مرجع تامین لوازم یدکی نیسان به آن پرداخته‌ایم.

دسته موتور و وظایف آن

دسته موتور یکی از مهم ترین قطعات خودرو است. که به عنوان یک نگهدارنده بین موتور و شاسی تعبیه می شود. تا خودرو را در حالت تعادل قرار دهد. وظیفه دسته موتور خودرو، این است که وزن مجموعه موتور و گیربکس را تحمل کند.

و همچنین از لرزش هایی که حین عبور از ناهمواری ها، دست اندازها و حین عملکرد خودرو مثل روشن شدن، گاز دادن و … ایجاد می شود؛ جلوگیری کند. به طور کلی دسته موتور یا Engine Mount وظیفه، تحمل وزن موتور و حفظ تعادل در نیروهای وارده به قطعات مختلف اطراف خود را دارد. که باعث بالا رفتن بازدهی و عملکرد ماشین شما می شود.

طبق وظایفی که دسته موتور دارد؛ در صورت خراب شدن آن، خسارت های بسیاری به موتور خودرو و دیگر قطعات آن وارد می شود. که به طبع لازم می شود؛ هر راننده ای با علائم خرابی دسته موتور و دلایلی که باعث خرابی آن می شود؛ آگاه باشد. تا در آینده مشکلات جدی برای خودرو رخ ندهد.

برای خرید لوازم یدکی نیسان اینجا کلیک کنید.

علائم خرابی دسته موتور

علائم خرابی دسته موتور به ما می گوید که دسته موتور خودروی شما با مشکل روبرو شده است. این قطعه که به عنوان یک تکیه گاه درون خودرو عمل می کند؛ در صورت خرابی، نشانه هایی را بروز می دهد. که راننده را مجبور به تعویض و یا تعمیر دسته موتور اتومبیل می کند.

در مقاله علت جا نرفتن دنده ماشین در مورد این مشکل توضیح داده شده است.

علائم خرابی دسته موتور شامل موارد زیر می‌شود:

  • لرزش شدید 
  • صدای زیاد موتور در اتاق
  • صدای ضربه یا گوبش
  • صدای تق تق به طوری که گویا یا پیچ شل شده
  • صدای غیرطبیعی و بلند غرش موتور درهنگام گاز داد

علائم خرابی دسته موتور

برای خرید لوازم یدکی نیسان دیزل اینجا کلیک کنید.

آشنایی با انواع دسته موتورها

انواع دسته موتور به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند.

  1. دسته موتور لاستیکی و دسته
  2. موتور هیدرولیکی

دسته موتورهای لاستیکی دو صفحه فلزی دارند که یکی از آن صفحات به گیربکس خودرو و یکی دیگر هم به شاسی خودرو متصل می شود. این نوع دسته موتورها می ‌توانند ضربات مختلف و لرزش‌ها را به خود جذب کنند.

برای خرید دسته موتور راست نیسان دیزل کلیک کنید

دسته موتور لاستیکی در برابر دسته موتور های هیدرولیکی، موفقیت چندانی در برابر جذب ارتعاشات ندارند. چرا که دسته موتور هیدرولیکی یا بادی، از یک پایه فلزی فنری، یک قطعه پلاستیکی با خاصیت ارتجاعی و یک سیال هیدرولیک مثل روغن؛ ساخته شده می باشد.

دلایل خرابی دسته موتور

خرابی دسته موتور بیشتر به نحوه رانندگی و گاز دادن به ماشین بازمی‌گردد، هرچه موتور ماشین تکانه‌های کمتری چه در اثر رد شدن از دست اندازها و چه در اثر شتابگیری داشته باشد، عمر مفید بیشتری خواهد داشت. در ادامه به دلایل خرابی دسته موتور اشاره می‌کنیم.

برای خرید دسته موتور چپ نیسان دیزل کلیک کنید

 عبور با سرعت از دست انداز

اگر عادت دارید که با سرعت زیاد از دست اندازها عبور کنید، هم فشار زیادی به دسته موتور وارد می کنید و هم قطعات جلوبندی و زیر بندی را تحت فشار قرار می دهید، پس این قطعه زودتر از حد معمول مستهلک می شود.

شتابگیری ناگهانی

شتابگیری های ناگهانی مثل معکوس کشیدن ها یا تیک آف های پی در پی، باعث ایجاد تکان های شدید در موتور و در نهایت کاهش عمر دسته موتور می شود.

تاب داشتن صفحه کلاچ

اگر فلایویل یا صفحه کلاچ تاب داشته باشد، باعث لرزش موتور می شود یا وقتی فنرهای مربوط به کلاچ معیوب باشد، زمان رها کردن کلاچ باعث ضربه به موتور می شود و آسیب بدی به  آن وارد می کند.

برای خرید براکت دسته موتور راست نیسان دیزل کلیک کنید

عیب در سیستم کلاچ

اگر فلایویل یا صفحه کلاچ تاب داشته باشد، باعث لرزش موتور می شود یا وقتی فنرهای مربوط به کلاچ معیوب باشد، زمان رها کردن کلاچ باعث ضربه به موتور می شود و آسیب جدی به دسته موتور وارد می کند.

عیب در سیستم کلاچ

شما می‌توانید در مقاله توربو شارژر نیسان دیزل اطلاعات دقیق در رابطه با توربوشارژر نیسان کسب کنید.

ایراد در سیستم تعلیق

وجود ایراد اساسی در سیستم تعلیق باعث می شود که این مجموعه نتواند به درستی ضربات ناشی از ناهمواری های جاده را مهار کند و ضربات را مستقیماً به شاسی منتقل می کند که این ضربات می تواند تاثیر بدی روی دسته موتور داشته باشد.

ایراد در عملکرد موتور

اگر موتور تنظیم کار نکند و کارکردش همراه با لرزش باشد، باید منتظر باشید تا زود به زود دسته موتورهای ماشینتان خراب شوند.

برای خرید براکت دسته موتور چپ نیسان دیزل کلیک کنید

جنس نامرغوب

یکی از دلایلی هم که ممکن است نقش زیادی در خرابی زود هنگام دسته موتور ماشینتان داشته باشد،کیفیت پایین دسته موتوری است که خریداری میکنید، پس زمان خرید فقط به دنبال کالاهای با کیفیت و اصلی باشید. شما می‌توانید در فروشگاه باباپارت بهترین قطعات را با قیمتی مناسب تهیه کنید.

تلگرام
فیسبوک
لینکدین
واتساپ
ایمیل

ما را در تلگرام دنبال کنید

ما را در تلگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *